Inauguracja 2020/2021

Inauguracja i Szkolenie z Pierwszej Pomocy

16.9.2020

W miniony weekend, po 3 miesiącach zdalnego nauczania i wakacyjnej przerwie, Słuchacze zamojskiego Żaka wrócili do szkoły. Na inauguracyjny zjazd zaproszono około 500 Słuchaczy, którzy kształcą się w Liceum dla dorosłych,  Szkole Policealnej i Szkole Opieki Medycznej. Poza tradycyjną, uroczystą inauguracją, dla wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowano szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Certyfikowany Instruktor, doświadczony ratownik medyczny pokazał jak zachować się w sytuacji nagłej, kiedy zagrożone jest zdrowie i życie.

Żak przeszkolił też w zakresie procedur bezpieczeństwa, które szkoła wdrożyła na czas pandemii. Wciąż można dołączyć do Żaka wybierając z szerokiej oferty kierunków. Nauka na większości z nich jest bezpłatna, a wybierając jako drugi, kierunek płatny można liczyć na zniżki. Wśród najpopularniejszych kierunków pozostają Opiekun medyczny, Kosmetyka, Florysta, Rejestratorka Medyczna i Agent celny. Zapisy odbywają się stacjonarnie w sekretariacie, mieszczącym się na ul. Hrubieszowskiej 12 w Zamościu oraz online poprzez stronę internetową szkoły.